+48 667 03 03 03 | info@fundacjaze.org

Co to jest fotowoltaika bifacialna?

Panele bifacialne są panelami niepalnymi, gdyż krzem z obu stron przykryty jest cieńką warstwą hartowanego szkła.

Wydajność modułów bifacialnych jest nawet o 30 % wyższa w stosunku do ich nominalnej mocy. Aby  w pełni wykorzystać zalety panela bifacialnego należy pamiętać o paru ważnych właściwościach:

Im jaśniejsze podłoże pod panelem tym osiąga on dodatkową większą moc wynikającą z odbicia światła i ponownej absorpcji tylniej.

Połączenie paneli bifacilanych z mikroinwerterami może znacząco zwiększyć wydajność naszej mikroinstalacji.

Wynika to z tego, iż mikroinwerter zamieniający prąd stały na zmienny już na poziomie dachu powoduje, iż każdy z pojedynczych modułów PV jest autonomiczną jednostką wytwórczą prądu. W porównaniu z tradycyjnym inwerterowym rozwiązaniem nie monitorowany jest pojedynczy string (łańcuch paneli) ale pojedynczy moduł PV. Wyjątkiem jest tu instalacja oparta o Inwerter SolarEdge, który pozwala również na monitoring poszczególnych modułów PV.

Przewaga mikroinwerterów nad tradycyjnymi rozwiązaniami inwerterowymi jest znaczna zarówno w liczbie produkcji kWh jak i sposobu wykonania i dalszej rozbudowy instalacji.

Aby rozbudować instalację bifacialną opartą o mikroinwertery wystarczy dołączyć do niej kolejny mikroinwerter pracujący pod napięciem 230 V oraz aktualnie dowolny dostępny na rynku moduł PV. Nigdy nie będziemy mieli problemu z rozbudową naszej instalacji, gdyż zwykłą tradycyjną instalację inwerterową możemy przewymiarować co najwyżej o 20%.

Why Choose Us

Let us now emphasize on the main benefits that customers will get by your company. Tell them that you have a solution for all their pain points and will cater to each one of them.

Fastest Work

An attractive line about the heading above.

High Skills

An attractive line about the heading above.

Clean Work

An attractive line about the heading above.

Proper Take Care

An attractive line about the heading above.

Chinese (Simplified)EnglishPolish